top of page
  • תמונת הסופר/ת181 maalot team

השנה שלי | גדעון לוין מסכם שנה

שנת 2020 לא תישכח במהרה, וכן, היו בה גם אתגרים, אבל יש את הרגעים ששווה להתעכב ולשים עליהם את הפוקוס.

בעוד שברקע זועקות הקריאות לפרידה מ-2020, ורצון עז להשאיר אותה הרחק מאחורינו, אצלנו ב-181 היו גם רגעים מרהיבים. החלטנו להכין זוג כוסות קפה, שלפנו דף נייר והושבנו את צלם האדריכלות שמוביל את 181 , גדעון לוין, לשיחה צפופה.


איך אתה מסכם את שנת 2020 בעולם צילום האדריכלות?


"אני חושב שלמרות הקורונה זאת הייתה השנה הכי טובה שלי, מכל הבחינות במיוחד מבחינת הפרויקטים המיוחדים שזכיתי לצלם".


הכי טובה?! היו שחזו שתחום המותרות בכלל, ועולם העיצוב והאדריכלות בפרט, יפגעו


"להיפך - עולם העיצוב פורח ועכשיו יש לו חשיבות יותר גדולה מאי פעם. לדעתי הסיבה היא שאנשים הבינו שהבית הוא בית מקדש והפנימו כמה חשוב להפוך אותו לנעים ומיוחד".


מה האתגרים שעמדו בפניך עם הקורונה ואיך התמודדת איתם כבעל עסק?


"כמו כולם בתחילת הקורונה נלחצתי, חששתי שתקופה ארוכה לא תהיה עבודה בתחום.

החלטתי לנצל את הזמן להתמקד באמנות שלי ופשוט לתת לתקופה לחלוף כי זה לא משהו שבשליטתי. עסק עצמאי עם הזמן מתרגל לגלים הללו, לחודשים מלאי עבודה וחודשים שקצת פחות, וכבעל עסק אתה מתזמן את ניהול הכספים שלך בהתאם.

כשאתה לומד ומתרגל לגלים הללו אתה לא נלחץ, כמו שהיה קורה לי בתחילת דרכי.

כמו כולם, גם אני לא ידעתי כמה זמן זה יימשך אבל בסופו של דבר הרגשתי שכולם רוצים לחזור לשגרה, ליצור, לצלם ולקדם את עצמם וכך גם אני".


ימי הצילום עצמם השתנו?


"בהחלט - המסיכה מקשה על העבודה ועל הריכוז ופחות שומעים את המסרים וה'בקשות' שלי - כשאני מצלם תמיד אני רוצה שיזיזו דברים בחלל, וכשלא רואים את הפה שלי ופחות שומעים את מה שאני אומר, זה יותר מאתגר, אבל לגמרי אפשרי. אם זה לא מספיק, אז גם כמות האנשים שאפשר להכניס לזירת הצילום השתנתה, מה שהשפיע על שעות הצילומים. תוסיפו לזה את הביטולים ושינויי התאריכים כתוצאה מבידודים של לקוחות ושל האנשים שגרים בפרויקטים עצמם ומקבלים שגרה שונה, מה שאני חושב שכולם חוו השנה".


מה הכי קשה לך, בשגרה החדשה?


"האתגר הכי גדול, מבחינתי, הוא לחטא באלכוהול את העדשות והמצלמה, שיכולות לצבור לא מעט חיידקים ואני מקפיד על זה על בסיס יומי, זה כבר נהיה טקס אצלי.״


מה החידושים שמחכים לנו ב-181 בשנת 2021?


"במילה אחת: וידאו. כולנו יודעים שלאנשים כבר אין סבלנות לקרוא טקסטים, שהם רוצים שהכל יהיה כמה שיותר וויזואלי, ואני מרגיש שעוד מעט יגיע השלב שגם תמונה רגילה לא תספק אותם. אני לא היחיד שחושב כך, לקוחות רבים פנו אלי בבקשה שאצלם עבורם גם סרטונים, וכשהפנמתי מהי רמת הביקוש בקרב אדריכלים - הבנתי שהגיע הזמן להעניק להם גם את השירות הזה".


עיצוב: סטודיו לאגום


לצילומים שלך יש קו מאוד אלגנטי ונקי, אתה חושב שאפשר לתרגם את זה גם לסרטונים?


בהחלט, החזון שלי הוא ליצור וידאו עם וייב סטרילי ונקי, בדיוק כפי שאני מעביר בצילומי הסטילס. ברור שיותר קל להשיג את זה בצילומים, אבל מבחינתי מדובר באתגר ששווה לקחת. אני בן אדם שלא אוהב להישאר באיזור הנוחות שלו ותמיד מרגיש שחשוב לי להיות בשני מצבים בחיים שלי: מקום נוח שלא דורש להפעיל אנרגיה מיותרת ומקום שבו אני בלמידה מתמדת, לכן כל הזמן אוסיף דברים חדשים ואאתגר את עצמי עוד ועוד".


אתה זה שעורך ומצלם את הסרטונים?


"היו מי שניצלו את הזמן שהתפנה השנה כדי ללמוד לסרוג או להתמקצע ב-SAP, אני השקעתי את הזמן שהיה לי השנה כדי ללמוד את תחום הוידאו ולהתמקצע בו; במקום להשקיע בחופשות, השקעתי בציוד ייעודי וייחודי שמתאים לאדריכלים.


לגבי העריכה - בעיני אני חייב לערוך, בדיוק כמו בצילומים - כי בסופו של דבר, זאת החותמת שלי וחשוב לי שכל תוצר של 181 מעלות יעמוד בסטנדרט שלנו"

ספר לנו על פרויקט שריגש אותך במיוחד בשנת 2020?


"תחנת הקמח שטיבל באשדוד היתה משמעותית עבורי, לא רק כי הצילומים הופיעו בכתבה ב-xnet או כי נועה קירל הצטלמה שם לקליפ 'אמבולנס', אלא פשוט כי הניקיון של העיצוב דיבר בדיוק בשפה שלי. היה לי מרגש לצלם בחלל הזה, שעיצב האדריכל אייל מלכא".


מה הציפיות שלך מהשנה החדשה שתבוא?


"להשאיר חותם על עולם הוידאו, לא רק ברמת צילומי וידאו של אדריכלות, אלא גם בפן האמנותי. כבר כמה שנים שמסקרן אותי ליצור סרט דוקומנטרי ואני מקווה להתחיל לעבוד על זה. חוץ מזה, תמיד רוצה להמשיך להגיע לעוד תערוכות בחו"ל, שמתמקדות בנושאים שמעניינים אותי".


מה תאחל לעצמך לשנת 2021?


"לעבוד עם אותה אנרגיה כמו שהיתה לי בשנה הזאת".


לסיום, ברכה קטנה לשנת 2021 ללקוחות שלך:


"חשוב לי שהתמונות שלי יביאו לכם פרנסה וסגירה של עוד הרבה פרויקטים מעניינים ושנמשיך לעבוד ביחד. אני תמיד אומר, זה לא העיצוב ולא המצלמות - זה האנשים שאני אוהב לעבוד איתם כל כך.

אז תודה לכם".
פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


תודה שנרשמת! נתראה בפוסט הבא

bottom of page